2020. gada 9. augusts

Rudenīgais ceļojums

05.09.2016

     .,,Austraskoka’’ dalībnieces  izteica vēlmi iepazīt tuvāko Codes pagasta uzņēmēju un tāpēc 31.augustā devāmies ceļojumā.  Mūs sirsnīgi sagaidīja „Poļu nama” saldumu ražotnes vadītāja Gunita Kugrēna. Uzņēmumā nodarbināti četri darbinieki. Saldumu ražotnē izgatavo konditorejas izstrādājumus vietējam tirgum. Latvijas iedzīvotāji jau no seniem laikiem ir pazīstami ar vecmāmiņu gatavotajām „cepumu desām”.

„Poļu nams” piedāvā dažāda veida konditorejas izstrādājumus, kuru pamatā ir sasmalcināti cepumi un sviests: „Saldā brunete”, „Saldā blondīne” un „Jaunā brunete”. Tiek izgatavoti arī riekstiņi ar vārīto iebiezināto pienu – „Saldā pērle”. Gunita bija padomājusi kā mūs ikvienu aktīvi iesaistīt ražošanas procesā. Visiem pašiem bija jāsaloka iepakojuma kastīte, tad tajā ievietojām produkciju un kārtīgi aizlocījām.

Pēc labi padarīta darba, varējām degustēt saldumu ražotnes produkciju un iegādāties pēc paša izvēles.

Tālāk ceļš mūs aizveda pie Jāņa Bites /juniora/, lai varētu iepazīties ar viņa plaši savāktām senlietu kolekcijām. Par katru ekspozīcijas priekšmetu Jānim stāsti bira kā no pilnības raga. Mēs apskatījām meža dzīvnieku izbāzeņu un dzīvnieku ragu kolekciju, bērnu senās rotaļlietas, vetārstu darba piederumus, senās grāmatas un padomju laika atribūtus. Pārsteigumi bija ik uz soļa. Jānis lika mums atminēt dažus priekšmetus, protams, ne visus mēs varējām atpazīt.

Mīļš paldies, kas piedalījās mūsu ceļojumā!


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 202 ar 1 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:Sazinies ar mums

63925402 

code@bauska.lv