2023. gada 28. marts

Iepazinām Rundāli un Sviteni

20.07.2022

   Bibliotēkas lietotāji 31.maijā devās izglītojošā braucienā. Vispirms iegriezāmies Ivetas un Āra Burkānu plašajā un skaisti sakoptā teritorijā – Mazmežotnes muižā. Iveta,  muižas saimniece, mūs iepazīstināja ar visām atjaunotajām ēkām, un to pielietojumu tagad. Visās ēkās ieturēti vēsturiskie elementi un priekšmeti. Iekārtota pastāvīga ekspozīcija par cukurrūpniecību un cukurbiešu vēsturi Latvijā lielās kalpu mājas manteļskurstenī. No 2007. – 2019. notika Mazmežotnes muižas atdzimšana, tagad tiek piedāvāts plašs un vispusīgs pakalpojumu piedāvājums.

Iegriezāmies Rundāles novada Multifunkcionālajā centrā. Ēkā, kas atjaunināta un paplašināta, kur tagad viss vienuviet. Pagasta administrācija, vienotais klientu apkalpošanas centrs, sarīkojuma zāle, brīvās dabas estrāde, Pilsrundāles bibliotēka, aptieka, doktorāts, pasts – viss iedzīvotājiem. Mūs sagaidīja Kultūras darba speciāliste Lilita Lauskiniece, kas ar lielu degsmi mums visu izrādīja un pastāstīja. Viņai ir ar ko palielīties!

   Nākamā pietura Svitenes bibliotēka, kurā izveidota vienas pieturas aģentūra. Bibliotēkas vadītāja Ārija Geidāne pastāstīja par savu darbu, iepazīstināja ar jauniešu biedrības ,,Mums pieder pasaule’’ izveidoto un, projekta ietvaros, izdoto grāmatu ,,Svitenes ainavas runā’’.

   Blakus  atrodas Svitenes muiža par tās vēsturi pastāstīja Gunta Novika. Svitenes muižas pils celta 19. gadsimta sākumā un ir viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē. 1921. gadā muižas pilī atvērta Svitenes pamatskola, bet 1949. gadā nodibina vienu no pirmajām lauku vidusskolām Latvijā. Pilī iekārtots skolas muzejs, kur savāktas dažādu laikmetu liecības, melnbaltās fotogrāfijas, pionieru laika atribūtika, visu mācību gadu skolēnu klašu saraksti. Mūs pārsteidza, ka vienā klasē mācījušies pat 57 skolēni. Līdzās pilij abās pusēs Virsītes upītei  plešas muižas parks.

 


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 375 ar 6 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

 

Sazinies ar mums
63925402 
code@bauska.lvJoomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux