2023. gada 23. marts

Vokālais ansamblis “Mežrozītes” skanīgi nosvin pastāvēšanas 20.gadskārtu

17.05.2022

Īpaši pacilātā noskaņojumā, pozitīvā un skanīgā gaisotnē š.g. 7.maijā Codes pamatskolā notika vokālā ansambļa “Mežrozītes” 20.gadu pastāvēšanas jubilejai veltīts pasākums, kurā pulcējās gan ansambļa bijušie vadītāji un dalībnieki, gan dziesmu draugi no citu novadu un pagastu vokālajiem ansambļiem, gan Codes pagasta pārvaldes vadība un pašdarbības kolektīvu pārstāvji un citi “Mežrozīšu” draugi un atbalstītāji.

Pasākumu vadīja Jurgita Červinska, daloties atmiņās par vokālā ansambļa dibināšanas vēsturi, kopā pavadītajiem “sūrā darba un saldo augļu”, kā arī jautrajiem atpūtas brīžiem. Stāstījumu caurvija jubilāru un viņu viesu skandētās dziesmas, kā arī vizuālās liecības, kurās iemūžināti kopā būšanas mirkļi visā ansambļa pastāvēšanas laikā.  

Koncerta gaitā uzstājās jubilāres “Mežrozītes” ar dvēseliskām dziesmām “Zemeslodes”, “Lūgums”, “Pieklauvē” un “Brīnums”, kura ir viena no pirmajām dziesmām ansambļa repertuārā.

Koncertu kuplināja arī vieskolektīvu uzstāšanās –Vecsaules pagasta senioru sieviešu vokālais ansamblis “Uguntiņas”, kurš sniedza pozitīvu muzikālu baudījumu, Sesavas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Sonora”, kurš aizrāva skatītājus ar savu jaudīgo priekšnesumu, un Stelpes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Nianse”, dziedot skanīgas melodijas.

Jubilejas pasākuma izskaņā viesi sveica vokālo ansambli “Mežrozītes” un viņu vadītājus Karīnu un Ēriku Priluckus. Jo īpaši sumināta tika ansambļa dibinātāja un pirmā vadītāja Ilga Bileskalne, kura nesen atzīmēja 80.dzīves jubileju. Viesu apsveikumos izskanēja liecības par vokālā ansambļa nosaukuma rašanos, dažādiem kurioziem un zīmīgiem notikumiem ansambļa dzīvē. Starp dāvanām “Mežrozītes” saņēma arī īstu mežrozītes stādu, kas kopīgās talkas laikā tika iestādīts ansambļa vadītāju Prilucku ģimenes mazdārziņā, kura ir iecienīta atpūtas vieta visam ansambļa kolektīvam.

Noslēgumā visi klātesošie nodziedāja R.Paula dziesmu “Mežrozīte”, kuru var uzskatīt par ansambļa tituldziesmu.

Pasākums turpinājās ar sirsnīgām sarunām un jestru ballīti Ē.Prilucka un J.Červinskas melodiju pavadībā.

Novēlam, lai svinību zāles noformējumā dominējošais sapņu ķērāju motīvs “Mežrozītēm” sniedz iedvesmu skanīgām, melodiskām dziesmām, jauniem izaicinājumiem un piedzīvojumiem! Lai sapņi piepildās!


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 373 ar 1 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

 

Sazinies ar mums
63925402 
code@bauska.lvJoomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux