2023. gada 28. marts

Iepazinām Kurmeni, Valli…

07.09.2021

Kurmenes pagasts ar krāšņo dabu bija labs galamērķis. Iegriezāmies Kurmenes bibliotēkā, iepazinām bibliotēku,  bibliotekāre pastāstīja par savu novadnieku Knutu Skujenieku, palasīja viņa dzeju. Vienā istabā senie savāktie materiāli stāsta par Kurmenes vēsturi.

   Gids Niks,  ar plašu, daudzpusīgu stāstījumu, mūs pavadīja ceļojumā pa Kurmenes muižas parku, pa pārvaldnieka māju, iegriezāmies Kurmenes baznīcā, kurai 2020. gadā apritēja 150 gadi, kas piedzīvojusi savu atdzimšanu.

   Tālāk devāmies uz ,,Zvanītāju Bukām’’ aktieru Amtmaņu muzeju. Muzeja vadītāja savu stāstījumu iesāka ar A. Amtmaņa- Briedīša vārdiem: „Nekur dabas kuplums nebija tik zaļš kā Vallē, Nekur debesis tik augstas un zilas kā Vallē, Nekur gaiss tik dzidrs kā šeit.” Muzejs atklāts 1985. gada 5.augustā. Tajā izveidota pastāvīgā ekspozīcija, kā arī skatāmas dažādas izstādes.

   Atpakaļ ceļā iegriezāmies Bārbeles Zēnu pamatskolā. Šajā īpašā skolā, kur netradicionāls skatījums uz skolēna dienas ritma organizēšanu. Mācības notiek renovētās, mājīgās telpās un labiekārtotā skolas saimniecībā. Skola nodrošina individuālu pieeju katram bērnam. Skolā darbojas dažādi interešu izglītības un fakultatīvo nodarbību pulciņi. Devāmies  ekskursijā pa skolas ēku un ainavisko apkārtni ar stāstījumu par skolas vēsturi, šodienu un nākotnes vīzijām un mērķiem. Mums piedāvāja izmantot iespēju palikt klusumā skolas kapelā, kura ir unikāla ar savu dizainisko risinājumu ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijā.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 358 ar 0 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

 

Sazinies ar mums
63925402 
code@bauska.lvJoomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux