2020. gada 28. februris

Meklēšana

Garšas piedzīvojumi – Kartupeļu ballē

12.09.2018

29. augustā bibliotēkā kluba ,,Austraskoka’’ pēcpusdiena  iesākās ar piemērotu tematisku dziesmu „Kartupeli, kartupeli, kur ir tavi brāļi?”, kuru izpildīja dzeguzēni.  Iepazināmies ar faktiem no  kartupeļu vēstures, uzzinājām kartupeļu vērtības, derīgus padomus kulinārijā. Klausījāmies mīklas un anekdotes par kartupeļiem.

Dalībniecēm bija uzdevumi: uzrakstīt vārdam “kartupelis” sinonīmus, divas čakli lobīja kartupeļus. Kā jau otrajai maizei, kartupelim veltīts daudz mīklu, dzejas rindu un slavinošu epitetu. Mēs lasījām dažādu rakstnieku darbu fragmentus: kartupeļu dumpis H.Dorbes vēsturiskajā prozā, J.Jaunsudrabiņa Kartupeļu rakšana, Ē.Hānberga Kartupeļu stāsti.

Daina nolasīja jauku - uzjautrinošu poēmu par kartupeli. Anna bija atnesusi divus interesantus kartupeļus no sava dārza – lielākais svēra 890 g, otrs dārzā sev bija atradis baltu cepuri un tajā ieaudzis, varējām apskatīt. Otrajā daļā degustējām pašu sagatavotos ēdienus: divējādas kartupeļu pankūkas, folijā ceptus saldos kartupeļus, kartupeļu salātus, mazos kartupelīšus ar garšaugiem, čipsus un kartupeļu kūku.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 271 ar 0 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:SEKO mums 

 

 

Iesakām izmantot

 

Tavs nekustamā īpašuma nodoklis