2020. gada 21. februris

Meklēšana

Jauni apskates objekti Lietuvā

08.08.2017

Jauncodes  bibliotēkas lietotāji 28. jūlijā devās uz Anīkšču pilsētu Lietuvā. Vispirms apmeklējām Zirgu muzeju, kurš atvērts 1978.gadā ar 11 ēkām. Vairākās ēkās atspoguļojās zirgu nozīme cilvēku dzīvē. Vienā ēkā bija dažādi eksponāti, kas saistīti ar darbiem, kuros, protams, piedalījies zirgs. Pie sienas bija iespēja piespiest pogas, kur katra atskaņoja dažādas zirga izdotas skaņas. Klētī bija iespēja aplūkot dažādas karietes un pajūgus. Šeit eksponēta Lietuvas Zemkopības ministrijas kariete. Blakus mājiņā atradās smēde, kur tiek kaltas metāla lietiņas. Divās telpās skatāmi kokgriezumu darbi, kas bija ļoti smalki darbi. Mums bija iespēja pamēģināt jāt ar zirgu un braukt  pajūgā. Daudzi varēja atcerēties kā bērnībā bija braukuši ar zirgu.

Piestājām pie Svētā apustuļa evanģēlista Mateja baznīcas, tai ir taisnstūra forma ar diviem torņiem un apsīdu. Pateicoties torņiem, tā ir pati augstākā baznīca Lietuvā – 79 metri. Pa 186 baznīcas torņa pakāpieniem nokļuvām skatu tornī, kur pavērās skaists skats uz Anīkšču pilsētas panorāmu.

Gaisa taka Anīkšču reģionālajā parkā tika atvērta 2015.gada rudenī. Taka sākas pie Puntuka akmens (~100 m3, vai 5,7 m augsts), kas ir otrs lielākais Lietuvā. Uz šī akmens ir iecirsts apliecinājums tautai, ko tai veltījuši divi drosmīgi lietuviešu piloti. Taka pakāpeniski veda virs koku galotnēm 21 m augstumā virs zemes. Gaisa taka ir 300 m gara un aizveda līdz 35 m augstam skatu tornim, no kura pavērās skats uz leģendām apvīto Anīkšču mežu un ločoto Sventajas upes ieleju.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 238 ar 3 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:SEKO mums 

 

 

Iesakām izmantot

 

Tavs nekustamā īpašuma nodoklis