2020. gada 1. oktobris

Izglītojoša programma bibliotēkas lietotājiem.

08.07.2016

      18. jūnijā devāmies ekskursijā uz Rīgu. Vispirms apmeklējām LNB, kur  ar gides palīdzību iepazinām šo skaisto, plašo, daudzstāvu celtni  un viņas daudzfunkcionālo darbību.  

Apmeklējot Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju bija iespēja ne tikai nesteidzīgi baudīt stacijas atmosfēru, iejusties stacijas personāla lomās, iepazīt dzelzceļa profesiju noslēpumus, bet arī apskatīt Baltijā lielāko platsliežu ritekļu kolekciju, iekāpām dažādos vilcienu vagonos un lokomotīvēs.

Tad ceļš mūs aizveda uz Baldoni, kur nogaršojām sērūdeni no Baldones sēravota ,,Ķirzaciņa’’, kas vēlējās varēja sērūdeni sapildīt pudelēs vešanai uz mājām. Baldones tuvumā, meža ielokā atrodas Baldones Šmita teleskops - observatorijā, kas ir unikāls liela redzeslauka teleskops, lielākais Baltijā, kas bija mūsu nākošā pieturvieta. Bija iespēja ieskatīties zvaigznēs, kā arī paceļot pa kosmosu profesionālas gides pavadībā. Observatorijā mēs varējām noteikt arī savu svaru uz Marsa un Mēness.

Mājupceļā iegriezāmies Strūbergu ģimenes daiļdārzā Beibežos Vecumnieku pagastā. Daudzus gadus viņi saņēmuši dažādus apbalvojumus - piešķirts goda nosaukums ,,Latvijas izcilākais daiļdārzs’’; 2008., 2009., 2010., 2011.gadā Republikas daiļdārzu konkursā ,,Paraugdārza’’ goda nosaukums.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 197 ar 1 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:Sazinies ar mums

63925402 

code@bauska.lv