2023. gada 1. aprīlis

Atmiņu stāstu pēcpusdiena

12.09.2022

    Šoreiz izvēlējamies tēmu – Mani bērnības kaimiņi. ,,Austraskoka’’ pulciņa četras dalībnieces sagatavoja savus stāstījumus. Neliels ieskats… Anna pat aizbrauca uz savas bērnības mājām. Vēlējās tur pabūt, izrādījās, ka mājas vairs nav. Kalni, lauki, aizauguši ceļi, mazliet palicis no ābeļdārza un aka. Viss ļoti izmainījies. Par viņas māju un kaimiņiem, tagad vēsta tikai atmiņas. Piebraucot, pie kaimiņu mājas, šeit dzīvojošie Annas ģimeni neatpazina.                                                                             Daina atcerējās, cik ļoti draudzīgi bijuši visi tuvākie kaimiņi. Veikti kopīgie darbi – sējas, siena sagatavošanas, ražas novākšanas, meža izstrāde. Kad paaugāmies, arī mēs bērni iesaistījāmies šajos darbos. Pēc ražīgi pastrādāta darba, visi kaimiņi sanāca kopā un tika svinēti latviešu svētki. Mēs bērni, arī lustīgi svinējām visus svētkus. Svētkos dziedātas dažādas dziesmas, gājām rotaļās un notika visdažādākās izdarības. Jautri un interesanti pagāja bērnība.  

Rutas atmiņas no Lietuvas. Kara un pēckara gados, visa ģimene dzīvojām Lietuvā. Mans tētis no kara nepārnāca. Māmiņa mūs četrus bērnus izaudzināja, izskoloja, iemācīja mīlēt darbu. Bērnībā bieži sastapos ar mežabrāļiem. Man no viņiem bija ļoti bail. Kaimiņos viņi tika slēpti. Redzēju, kā viņus meklēja policija . Tajos gados, nesapratu visas savādās izdarības, tagad to varu izprast. Vienā naktī mūsu māja nodega. Tikai nesapratām  - kāpēc? Mums sākās  visgrūtākā dzīve. Visu mūžu, ar lielu pateicību, varu atcerēties savus kaimiņus.

    Regīna - es dzīvoju sādžā, kur bija 13 saimniecības. Šī pēcpusdiena, man ļāva ieskatīties bērnības būtībā, kad viss bija iespējams, piepildot bērna sapņus, piedzīvojumus un justies laimīgiem. Manas bērnības vasaras tika vadītas ganot govis un aitas. Ganos  devos kopā ar kaimiņu vecmāmiņu. Viņai bija daudz gadu, bet ar saviem lopiņiem viņa tika galā. Sēdējām uz liela akmens un runājāmies par dzīvi. Gribēju viņu pārsteigt un vienu dienu uz ugunskura cepu kartupeļus. Dzīvojām netālu no upes, kur, mēs ar brāli, guvām iemaņas zivju ķeršanā un guvām dabas rūdījumu.                                                                                                                    Paldies, ka dalījāties!                                                                       


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 378 ar 1 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

 

Sazinies ar mums
63925402 
code@bauska.lvJoomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux