2023. gada 28. marts

Iepazinām kaimiņu pagastu

01.08.2022

Sākot ceļojumu pa Mežotni vispirms iegriezāmies ciematā ,,Ceplis’’, kurā 17 gadsimtā ražoti dažādi celtniecības materiāli. No 1886. gada īpašnieks Anatolijs fon Līvens. 20 gadsimtā Ceplī ražoja 20 tūkstošus ķieģeļus gadā, bija lielākais uzņēmums Bauskas rajonā. Daudzi jauncodieši, atcerējās kā agrāk, šeit iegādājušies dažādus celtniecības materiālus savu personīgo māju celtniecībai. Deviņdesmitajos gados viss izputināts. Tagad saimnieko Igo, kurš kā gids mūs sagaidīja, pastāstīja un izrādīja kā šo vidi viņš pārveido par māksliniecisku centru. Apskatījām vēsturiskā kaļķu dedzināšanas ēku, kurā skatāmi vēsturiski visdažādākie materiāli. Skatījām viņa suvenīrus, mākslas telpu, kurā organizē dažādas meistarklases. Prieks par paveikto, par sakopto teritoriju, par idejām nākotnē…

Iegriezāmies Mežotnes bibliotēkā, kura atrodas vienā ēkā ar pašvaldību. Maza, glīti iekārtota vieta, kur iegriežas iedzīvotāji. Latviešu tēlnieka, grafiķa un mākslas kolekcionāra Mārtiņa Zaura mājā ,,Stūrīšos’’ mūs sagaidīja viņa meita Māra Puķīte, kura izrādīja un plaši pastāstīja par tēva devumu mākslas pasaulē. Daudz laika veltījis savas darbnīcas pilnveidošanai „Stūrīšos”. Pats daudz cēlis ar savām rokām. Mākslinieka pilī apskatījām iekārtoto priekšmetu , dažādo darbu izstādes. Tornī iemūrēti 130 jaunlaulāto piemiņas zīmes - monogrāfijas tehnikā. Dārzā bija skatāmas dažādas skulptūras, priecājamies par varenajiem kokiem. Mākslinieks atdusas savās ,,Stūrīšu’’ mājās.

Mājupceļā iegriezāmies Jumpravmuižas parkā, kuram tagad ir strādīgi saimnieki. Daudz jau padarīts, bet daudz darāmā vēl priekšā. Pa parku un ar tā vēsturisko stāstījumu mūs pavadīja Jumpravas bibliotēkas vadītāja Aija Zoliņa. Parks atrodas klinšainā Lielupes krastā. Skatījām dolomītu atsegumus, arhitektūras elementus. Parkā mīt dažādi mājdzīvnieki: aitas, kazas, zirgi, suņi un kaķi. Saimnieki piedāvā veselības veicinošu izjādi ar zirgu.


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 376 ar 9 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:

 

Sazinies ar mums
63925402 
code@bauska.lvJoomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux