2018. gada 23. februārī

Meklēšana

Meklē Otrā pasaules karā kritušo leģionāru tuviniekus

14.03.2016

Biedrība “Brāļu kapu komiteja” meklē Codes pagastā dzimuša karavīra Jāņa Svāgera tuviniekus. Viņš dzimis 03.08.1922. un kritis 16.03.1944.

Biedrība “Brāļu kapu komiteja” ir organizācija, kas Latvijas valsts uzdevumā apzina latviešu karavīru kapus un apbedījumus gan Latvijas, gan Krievijas Federācijas teritorijā.

Pērn pirmo reizi pēc Otrā pasaules kara Latvijas vēsturē radās unikāla iespēja dzimtenē pārvest 236 leģionārus, kuri tiks guldīti Lestenes brāļu kapos. 

Apzinoties to, ka daudzi piederīgie līdz šim nav zinājuši par tuvinieku likteni kara laikā un nezina konkrētas karavīru apbedījuma vietas, “Brāļu kapu komiteja” vēlas noskaidrot pārvesto karavīru piederīgos, lai aicinātu uz svinīgo ceremoniju Lestenē.

Biedrība aicina iesaistīties minētā karavīra tuvinieku meklēšanā Codes pagasta  iedzīvotājus, īpaši novadpētniekus un skolēnus, jo šis unikālais notikums varētu vēl vairāk attīstīt pagasta vēstures izpēti.

Ja jums ir informācija par minētā karavīra tuviniekiem lūdzam par to informēt biedrību “Brāļu kapu komiteja” (priekšsēdētāja p.i. A. Āboliņš) pa tālruni 67600640 vai Codes pagasta pārvaldi pa tālruni 63925402


<< Atpakaļ

Vārds/niks:

Teksts


Ievadiet drošības kodu saskaitīt 184 ar 8 

Lasīt līdzīgus rakstus par šo pašu tēmu:DRĪZUMĀ:

  • 2018,gada 25. februārī  plkst 12.00 Codes pamatskolas zālē folkloras festivāls "Skaidrītes diena" AFIŠA

Seko mums

sociālajos tīklos 

 

 

      Mans Nekustamā īpašuma nodoklis                                     Zemgales plānošanas reģiona Ģeoportāls                                       

Meliorācijas digitālais kadastrs

  Mājdzīvnieku reģistrs

 


Powered by TurnKey Linux